× O Týdnu podnikání Program Medailonky panelistů Doprovodné události Partneři Kontakt

Týden podnikání ČR 2018 12. – 18. listopadu

po celé České republice

O Týdnu podnikání ČR

Týden podnikání ČR 2018 se uskuteční ve dnech 12. – 18. listopadu po celé České republice. Cílem 6. ročníku největší celorepublikové události na podporu podnikání je rozvoj českého potenciálu a podnikavosti, propojení jednotlivých aktérů a diskuze na aktuální témata. Každoročním pořadatelem Týdne podnikání ČR je European Leadership & Academic Institute, dynamická platforma na podporu kvalitního vzdělávání, inovací a podnikání v České republice.

Týden podnikání ČR 2018 se koná pod laskavou záštitou H. E. Stephena B. Kinga, velvyslance USA v Praze a je součástí mezinárodního Global Entrepreneurship Week, který se koná po celém světě.

Hlavní událost Týdne podnikání ČR 2018

Letošní hlavní událost Týdne podnikání ČR se uskuteční v pondělí 12. listopadu v networkingovém centru Opero v Praze. Hlavním tématem letošní konference bude cirkulární ekonomika – jedna z klíčových součástí udržitelného rozvoje.

Program Hlavní události Týdne podnikání ČR 2018

16:30 - 17:00 Registrace
17:00 - 17:15 Zahájení Týdne podnikání ČR 2018
 • Úvodní slovo Lukáše Sedláčka, zakladatele a ředitele ELAI
 • Proslov H.E. Stephena B. Kinga, velvyslance USA v Praze
17:15 - 18:45 Diskuze na téma 'Cirkulární ekonomika' a Q&A

Pozvání k diskuzi přijali:

 • SOŇA JONÁŠOVÁ Zakladatelka a ředitelka Institutu cirkulární ekonomiky (INCIEN)
 • CYRIL KLEPEK Senior Innovation Designer, Direct People
 • LENKA MYNÁŘOVÁ CMO a členka představenstva NAFIGATE Corporation
 • KAREL FRONK Vedoucí oddělení Udržitelného rozvoje, SKANSKA
 • PETR JONÁK Ředitel pro vnější vztahy, komunikaci a udržitelnost, Coca-Cola, HBC a člen představenstva Svazu průmyslu a dopravy ČR
18:45 - 19:30 Občerstvení & Networking

Pozvání k diskuzi přijali

Soňa Jonášová

Zakladatelka a ředitelka Institutu cirkulární ekonomiky

Soňa Jonášová absolvovala zemědělské inženýrství na Mendelově univerzitě. Sama zastává heslo, že „sami musíme započít změnu, kterou chceme vidět kolem sebe“. Zajímá se o udržitelný rozvoj, produkci potravin, zemědělství, „cradle to cradle“ systémy, cirkulární ekonomiku, networking v podobě možnosti stáží pro studenty vysokých škol. V INCIEN je zodpovědná za rozvojové aktivity, PR, vzdělávací aktivity a spolupráci s klíčovými zainteresovanými stranami.

Cyril Klepek

Senior Innovation Designer, Direct People

Cyril Klepek vystudoval ekonomii a hospodářskou ekonomiku na VŠE, kde pokračoval i v doktorském studiu. Studijně měl možnost navštívit Umea University ve Švédsku a Otago University na Novém Zélandu. Pracoval ve společnosti Raiffeisenbank na pozici inovačního projektového manažera. V útvaru Corporate strategy měl na starosti nové nápady na produkty a služby a zároveň řízení strategické iniciativy – vybudování firemního poradenství. V minulosti se zúčastnil série HCD workshopů Direct People, což zcela zásadním způsobem změnilo jeho pohled na byznys a inovace a ve společnosti Direct People nyní působí jako Senior Innovation Designer.

Lenka Mynářová

CMO a členka představenstva NAFIGATE Corporation

Lenka Mynářová je CMO a členkou představenstva NAFIGATE Corporation, a.s. Více než 20 let se věnuje marketingu a brand managementu. Specializuje se na oblast marketigu vědy a výzkumu. Podílela se na vzniku a řízení více než 200 národních, mezinárodních a globálních značek ve všech segmentech trhů. Zpracovala marketingovou strategii Dolní oblasti Vítkovic a vedla projekt vybudování science centra - Svět techniky v Ostravě.

Karel Fronk

Vedoucí oddělení Udržitelný rozvoj, SKANSKA

Karel Fronk je vedoucím oddělení Udržitelný rozvoj ve společnosti SKANSKA, kde odpovídá za aktivity společnosti v oblasti udržitelnosti, zejména v oblasti green business, ochrany životního prostředí, systémů řízení managementu a podpory komunity.

Petr Jonák

Ředitel pro vnější vztahy, komunikaci a udržitelnost, Coca-Cola HBC

Petr Jonák je ředitelem vnějších vztahů a má na starosti jednání s veřejnými institucemi na regionální a vládní úrovni, korporátní komunikaci a společenskou odpovědnost firmy. V minulosti působil ve skupině BMM a jejích investičních společnostech a ve Škoda Auto. Petr Jonák je také členem představenstva Svazu průmyslu a dopravy ČR.

Doprovodné události

Součástí Týdne podnikání ČR je přes 50 doprovodných událostí po celé České republice. Do letošního ročníku se zapojili soukromé, státní i neziskové subjekty, které během celého týdne pořádají přednášky, workshopy, pracovní snídaně, dny otevřených dveří a networkingové akce určené k propojování aktérů a podporu podnikání.

100 LET SVOBODNÉHO ČESKÉHO VYNÁLEZECTVÍ, PODNIKÁNÍ A INVENCE

U příležitosti 100. výročí založení samostatného Československa chceme moderní formou interaktivní komunikace - video medailonků široké veřejnosti připomenout a uctít památku významných podnikatelských rodů a rodin, známých i méně známých českých firem a vynálezců, jak dřívější, tak i současné, připomenout jejich inovátorský duch a odhodlanost pustit se do nových, dosud neznámých počinů. Jsme přesvědčeni, že by neměli upadnout v zapomnění, neboť se velkou měrou zasloužili o rozvoj Československa, jeho ekonomiky, světový věhlas a i to, že Česká republika dnes znovu patří v inovacích mezi světovou špičku. Diskuze se koná za laskavé podpory Magistrátu HMP a je jednou z doprovodných událostí celorepublikového Týdne podnikání ČR 2018, české verze světového Global Entrepreneurship Week, který bude probíhat po celé republice ve dnech 12. až 18. listopadu 2018.

Více informací

Zavřít

Impact Hub MeetUp

Máte šanci seznámit se nečekaně rychle se spoustou zajímavých lidí. Možná budete překvapeni, jak velká diverzita profesí, zájmů, talentů a lidských příběhů se skrývá pod naší střechou.

Více informací

Zavřít

DEN NA ZKOUŠKU

Láká vás coworking? Chcete být součástí úspěšné komunity? Přijďte si bez závazků a zdarma vyzkoušet, jaké to je pracovat v inspirativním podnikatelském prostředí. Dostanete příležitost poznat nové lidi, pořádně si zanetworkovat a nasát unikátní atmosféru Impact Hubu. V rámci Týdne podnikání pořádáme pro všechny volnonohaře, podnikatele, coworkingové nadšence i náhodné zvědavce další Den na zkoušku. Dorazte si bez závazků a zdarma vyzkoušet, jaké to je pracovat v inspirativním prostředí a v centru aktivní komunity. Dostanete příležitost poznat nové lidi, pořádně si zanetworkovat a nasát unikátní atmosféru Impact Hubu.

Více informací

Zavřít

BusinessUp

Potřebujete novou energii do vašeho podnikání? Rozjíždíte nový projekt? Přijďte si poslechnout, jak vám s tím může pomoci Impact Hub Brno. Díky několika programům, které probíhají za pomoci úspěšných podnikatelů, vás umíme nasměrovat správným směrem, napojit na síť kontaktů a ukázat, jak na to.

Více informací

Zavřít

Start-up workshop: Od nápadu k profitabilní realitě

Chcete se dozvědět, jak ze svého podnikání vybudovat ziskový business? Přijďte na odborný seminář s finančním specialistou Karlem Raiserem, který vystudoval finance v Praze, Francii i Německu, kde v rámci top 10 MBA programu získal know - how, jak se stát nejlepším CFO a k tomu přidal zkušenosti z korporací i start-upů. Během semináře se dozvíte, jak od začátku chytře řídit váš business pomocí tvrdých čísel, KPIček a finančních ukazatelů nebo jak na cenotvorbu. Také dostanete šablonu na finanční plán, kterou můžete využít pro svůj business a zjistíte jaké jsou vhodné zdroje financování vašeho start-upu či MSP.

Více informací

Zavřít

Čas strojů - Den otevřených dveří v JHV

Automatizace v přímém přenosu aneb jak se tvoří budoucnost Průmyslu 4.0. Zajímá Tě, kde se vlastně vezmou stroje, díky kterým mohou velké závody vyrábět auta, ve kterých jezdíš, elektroniku kterou denně používáš, nebo třeba zdravotnický materiál, který Ti může jednoho dne zachránit život? Provedeme Tě u nás ve firmě mezi našimi chytrými konstruktéry i šikovnými techniky ve výrobě, kteří stojí za vznikem unikátních strojů. Povíme ti jaké nejzajímavější stroje jsme vyráběli i jak probíhá celý proces tvorby takového stroje od počátečního návrhu šroubek po šroubu až do jeho instalace u zákazníka. Firmou Tě provede a Tvé zvídavé dotazy zodpoví ten nejpovolanější - náš provozní ředitel Alois Blažek, který má nejlepší přehled o všech našich projektech.

Více informací

Zavřít

Seminář o akceleračních programech

Co se naučíme? Úvod do cloudu a něco málo o bezpečnosti. Uživatelské prostředí G Suite (Google Apps). Gmail - nastavení, různé přístupy k práci s emailem, automatizace a vychytávky. Kalendář - nastavení, sdílené kalendáře, time management s Google kalendářem. Keep - správa poznámek a úkolů + pár lifehacků s Google Keep. Google Disk - ukládání a správa dat, sdílení a synchronizace. Dokumenty, tabulky a prezentace - vlastnosti aplikací, tvorba a sdílení dokumentů. Formuláře a práce s daty. Hangouts - komunikace, videohovory, videokonferece (jako domácí úkol)

Více informací

Zavřít

Inovační snídaně na téma Jak utéct konkurenci pomocí inovací a dotačních programů

Při snídani se dozvíte jak správně nastavit inovační strategii a díky ní už nesejít z cesty, jak zafinancovat inovace a firemní rozvoj pomocí dotačních programů, o jejichž existenci nemáte ani tušení, jak na inovacích efektivně spolupracovat s místními i zahraničními univerzitami a jak díky tomu všemu s přehledem utéct konkurenci.

Více informací

Zavřít

Firemní a týmová kultura

Dobrá firemní atmosféra podporující sdílení informací a kreativitu, efektivní týmová spolupráce, spokojení zaměstnanci... Jsou tyto buzzwordy dnešní doby pouze prázdné fráze nebo mohou opravdu pozitivně ovlivnit fungování firmy i její výsledky? Zveme Vás na řízenou diskuzi k tématu správné nastavení firemní a týmové kultury. Prostřednictvím sdílení našich zkušeností z pohledu konzultantů a vašich zkušeností přímo z firemního prostředí budeme diskutovat jak běžné, tak i kontroverznější otázky:

Více informací

Zavřít

UP Business Camp 2018

UP Business Camp 2018 je jednodenní konference pro začínající podnikatele a firmy. Její program je rozdělen do čtyř tematických bloků: Seber odvahu a nastartuj business, Podnikej hlavou, Dokaž, co umíš ve 2 minutách, Založ spin-off, co dokáže zmenit svět. Kromě samotných přednášek jsou součástí konference rovněž diskuze, workshopy a networkingová setkání. Cílem je nabídnout všem účastníkům kvalitní řečníky, kteří se podělí o své bohaté zkušenosti, reflektovat nejnovější trendy v podnikání, transferu technologií a inspirovat k probuzení podnikatelského ducha v každém z nás.

Více informací

Zavřít

Od nápadu ke hvězdám: Jak rozjet kosmické podnikání

Přijďte si popovídat na večerní posezení pod hlavičkou 6. ročníku konference o cestě k úspěšnému podnikání UP BUSINESS CAMP, a to na téma podnikání v kosmickém průmyslu, které již dnes není záležitostí pouze velkých státních agentur, ale stále více se přibližuje běžnému člověku. Startupy i šikovní jednotlivci dnes mají dříve nevídané možnosti uplatnit své nápady v tomto odvětví, zejména pokud je řeč o využití kosmických dat, technologií a materiálů na zemi. Původně vesmírné technologie vstupují čím dál tím častěji do každodenního života obyvatel planety Země a potenciál jejich aplikace v byznysu neustále roste.

Více informací

Zavřít

Právní minimum pro podnikatele: jak neskončit hned na začátku

Samotný nápad nestačí. Začít s podnikáním vyžaduje také odvahu a informace. Pro obojí si přijďte na seminář Právní minimum pro podnikatele: jak neskončit hned na začátku, kde se dozvíte vše potřebné o paragrafech klíčových pro rozjezd svého podnikání.

Více informací

Zavřít

Novinky v daňových odpočtech na výzkum a vývoj v roce 2019

Pro rok 2019 se plánují novinky v uplatňování daňových odpočtů na výzkum a vývoj, které slibují výrazné zjednodušení. Promítnou se nejen do metodického pokynu D-288 Ministerstva financí ČR, ale i zákona o daních z příjmů právnických osob. Zdráhali jste se uplatňovat daňové odpočty na výzkum a vývoj? Už nemusíte. Poradíme vám, jak v rámci realizace projektů na výzkum a vývoj každoročně uplatnit slevu na dani z příjmů právnických osob ve výši 110 % vynaložených nákladů.

Více informací

Zavřít

Seminář: Zjednodušte si podnikání a hledejte nové příležitosti pomocí internetu věcí

Chcete ochránit váš majetek? Pokaždé najít volné parkovací místo? Mít permanentní dohled nad odběry energií bez nutnosti opustit kancelář? Zajímá vás, zda vaši řidiči zbytečně neplýtvají palivem? Chcete zkrátka ušetřit, kde se dá? Pokud vás trápí podobné otázky a uvítali byste zjednodušení, přijďte na seminář, na kterém si spolu s profíky z Vodafone ukážeme, v jakých oblastech nám chytrá síť může usnadnit život.

Více informací

Zavřít

Seminář: Objevte výhody žárových nástřiků. Aktuální trendy a využití v průmyslové praxi

Žárové nástřiky představují moderní potenciál pro aplikace napříč obory strojírenství, energetiky, elektrotechnického a chemického průmyslu, letectví, automo­tive nebo zdravotnictví. Tato technologie reprezentuje jeden z perspektivních směrů apli­kace povlaků z pokročilých materiálů pro prvovýrobu i renovace. Přihlaste se na seminář a objevte výhody žárových nástřiků! Seminář je pro všechny zájemce ZDARMA.

Více informací

Zavřít

Seminář: Zjednodušte si podnikání a hledejte nové příležitosti pomocí internetu věcí

Chcete ochránit váš majetek? Pokaždé najít volné parkovací místo? Mít permanentní dohled nad odběry energií bez nutnosti opustit kancelář? Zajímá vás, zda vaši řidiči zbytečně neplýtvají palivem? Chcete zkrátka ušetřit, kde se dá? Pokud vás trápí podobné otázky a uvítali byste zjednodušení, přijďte na seminář, na kterém si spolu s profíky z Vodafone ukážeme, v jakých oblastech nám chytrá síť může usnadnit život.

Více informací

Zavřít

Seminář: Zákazník není vždy váš pán! Jak má vypadat férová reklamace?

Odhalte triky, které na vás zkouší vaši zákazníci během reklamace.Máte pocit, že si k vám může spotřebitel cokoli dovolit? Jaká jsou vaše práva? Naučte se jak správně a rychle řešit spotřebitelské spory, jak na férovou reklamaci, nebo jak se vyhnout nekalým obchodním praktikám.Přihlaste se zdarma na seminář Zákazník není vždy váš pán! Jak má vypadat férová reklamace. Nenechte si od spotřebitelů diktovat a mějte spotřební právo v malíku.

Více informací

Zavřít

Seminář: Zjednodušte si podnikání a hledejte nové příležitosti pomocí internetu věcí

Chcete ochránit váš majetek? Pokaždé najít volné parkovací místo? Mít permanentní dohled nad odběry energií bez nutnosti opustit kancelář? Zajímá vás, zda vaši řidiči zbytečně neplýtvají palivem? Chcete zkrátka ušetřit, kde se dá? Pokud vás trápí podobné otázky a uvítali byste zjednodušení, přijďte na seminář, na kterém si spolu s profíky z Vodafone ukážeme, v jakých oblastech nám chytrá síť může usnadnit život. Seminář s Pavlínou Zemanovou, IoT Business Development Manager ze společnosti Vodafone. Seminář je ZDARMA.

Více informací

Zavřít

Randez-vous podnikavých žen v Karlových Varech

Podnikáte již nějakou dobu a hledáte impulzy pro další rozvoj? Nebo jste se svým projektem na samém začátku a ráda byste se vzdělávala, načerpala inspiraci a získala zajímavé kontakty ke spolupráci? Pojďte s námi strávit příjemné dopoledne, které posune Vaše podnikání kupředu a staňte se součástí platformy pro aktivní a podnikavé ženy v našem region

Více informací

Zavřít

Valachian business day

Vyvrcholením celého dne bude již tradiční akce Business dinner v sále VPC od 18 hodin, s udílením cen podnikatelům ve 4 kategoriích: začínající podnikatel – startupista roku, živnostník roku, firemní filantropie společenská odpovědnost podniků, inovační firma roku, Jako doprovodný program zazní přednášky ředitele krajské pobočky CzechInvestu Lukáše Trčky na téma srovnání vývoje životní úrovně za posledních 20 respektive 100 let. Poté přednese ředitelka Krajské hospodářské komory Zlínského kraje Iveta Táborská svůj příspěvek na téma odborné vzdělávání jako cesta k úspěchu.

Více informací

Zavřít

Oceňování a znalecká činnost

 • Znalecký ústav Equity Solutions Appraisals
 • 14. 11. 2018 - 11:00 hod.
 • Znalecký ústav Equity Solutions Appraisal, Praha

Den otevřených dveří a prezentace na téma: Oceňování a znalecká činnost, náležitosti znaleckého posudku, rozdíl odhadce versus znalec, představení znaleckého ústavu Equity Solutions Appraisals s. r. o. Equity Solutions Appraisals s.r.o. patří mezi přední české znalecké ústavy, který je tvořen více než 30 odborníky včetně spolupracujících znalců a expertů. Znalecký ústav dlouhodobě spolupracuje s advokátními kancelářemi, bankami a finančními institucemi, exekutorskými úřady, insolvenčními správci, soudy, státními subjekty a dalšími.

Více informací

Zavřít

Sebemotivace a vnitřní síla, Kde se bere internet?

 • LS Group CZ s.r.o.
 • 15. 11. 2018 - 17:00 hod.
 • CoWorkingTabor.cz

Přednášky na téma: - Sebemotivace a vnitřní síla. Láďa Bevelagua Predator Race účastník Mistroství světa 2018 v Londýně. - Kde se bere internet? Adam Golecký ředitel NIX.CZ internetový uzel v ČR a SK.

Více informací

Zavřít

Seminář pro začínající podnikatele

 • Ministerstvo pro místní rozvoj, Agentura pro podnikání a inovace, CzechInvest
 • 14. 11. 2018 - 09:30 hod.
 • Agentura pro podnikání a inovace, Praha

Předmětem semináře bude seznámení s možnostmi dotační i nedotační podpory pro začínající podnikatele, kteří podnikají, či plánují podnikat, mimo území hlavního města Prahy. Představena bude chystaná výzva Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost Technologie pro malé podniky zaměřená na podniky vzniklé v letech 2014 – 2017. Účastníci budou rovněž seznámeni s podpůrnými službami, které poskytuje Eurocentrum Praha. Zástupci agentury CzechInvest představí zájemcům široké možnosti nefinanční podpory start-upů, které agentura poskytuje např. ve formě mentoringu, možností zahraničních stáží a propojení s ostatními inovativními začínajícími podnikateli.

Více informací

Zavřít

Jak hodnotit technologie prakticky

Řešíte technologické inovace a váháte, která technologie má největší potenciál a smysl pro váš rozvoj? Chcete se dozvědět, jak pracovat s výzkumníky a navazovat spolupráci? Tak přijďte na náš workshop.

Více informací

Zavřít

LASkon 2018

Konference Laskavosti, která bude zaměřena i na business. Laskavost je síla! Tak zní claim naší letošní konference laskavosti. Sedm zkušených řečníků Vám ukáže, jak laskavost pomáhá v businessu, vzdělávání, rodině i veřejných službách. Těšíme se na Vás.

Více informací

Zavřít

Kulaté stoly rodinných firem

Šestý letošní Kulatý stůl rodinných firem Zveme Vás další z řady Kulatých stolů majitelů a nástupníků českých rodinných firem, určený tentokrát firmám z Jihomoravského a Zlínského kraje. Setkání na téma: řízení konfliktů. Vstup pouze pro rodinné firmy. Naše asociace pořádá tato populární setkání v různých místech naší republiky již čtvrtým rokem a letos se konají v rámci Roku rodinného podnikání 2018. Cílem všech našich aktivit je pomoci českým rodinným firmám a farmám úspěšně předat řízení a posléze majetek nové generaci rodinných nástupců. Jde nám o to, aby české firmy zůstaly v rukou českých rodin. Také si odnesete nové kontakty a přátelství s lidmi, kteří prožívají podobný příběh jako Vaše rodina. Jde nám také o to, aby české rodinné firmy spolupracovaly a pomáhaly si navzájem. Na setkání se také dozvíte novinky ze spolupráce s českými univerzitami, kde vzdělávání majitelů i nástupníků rodinných firem již probíhá. A také jak se vyvíjí naše snaha na ukotvení definice rodinného podnikání do našich zákonů a další nové informace z připravovaného Roku rodinného podnikání 2018. Z účastníků kulatých stolů budou vybírány firmy a jejich příběhy zveřejňovány v sekci Zprávy z AMSP ČR na webu ihned.cz. Vezměte s sebou svoje děti, budoucí české podnikatele a správce Vašeho rodinného majetku.

Více informací

Zavřít

Kongres Horeka 112

 • Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR
 • 6. 11. 2018 - 08:00 hod.
 • Clarion Congress Hotel Olomouc

Kongres HOREKA 112 je jedinečným místem, kde se setkávají majitelé a manažeři restaurací, hotelů a penzionů z různých koutů země. Přijíždějí, aby se dozvěděli, co je v oboru nového, inspirovali se odborným programem a vyměnili si zkušenosti s kolegy. Letos i za přispění AMSP ČR, pod jejíž záštitou zde budou představeny dva tematické bloky na konkrétních případech. První otevřené téma nabídne business plán a na konkrétním případě uvede postřehy k marketingu při rozjezdu restaurace. Druhé téma představí digitalizaci jako budoucnost gastronomických provozů – jak mohou moderní technologie pomoci nejen v PR, ale i v řízení provozu a dalších oblastech.

Více informací

Zavřít

Flexible workspace, coworking and the future

 • Vysoká škola ekonomická v Praze
 • 13. 11. 2018 - 18:00 hod.
 • Nám. Winstona Churchila, Praha, Učebna RB213

Panel discussion: Modern coworking spaces have been established a decade ago in the midst of global economic recession as supportive environments for self-employed individuals who previously worked from cafés, libraries or their homes. Recently, this model has seen a lot of changes, mainly due to global economic recovery and growth and corporate interest in its beneficiary effects for its users. This has caused a slow, but steady evolution from one-dimensional perception of coworking environment to various variations of the model. Prague is home to one of the most diversified collaborative workplace ecosystem in Europe and is seeing a rapid popularization in use of coworking environments. Local coworking space owners will explore recent trends that are reshaping the workplace hospitality industry, discuss positive effect on usage of this kind of spaces and converse about how coworking phenomena will evolve in the future. mr.marko.orel@gmail.com

Více informací

Zavřít

Inspirosnídaně podnikavých žen na téma podnikání v gastronomii

 • ŽENY
 • 16. 11. 2018 - 09:00 hod.
 • Pracovna ŽENY s.r.o., Praha

Další ze série tradičních networkingových snídaní, tentokrát na téma podnikání v gastronomii. Nenechte si ujít šanci potkat se se zajímavým hostem z oboru gastronomie, sdílet svůj příběh, zkušenosti, ale také navázat kontakt s dalšími ženami podnikatelkami a získat tak spoustu inspirace.

Více informací

Zavřít

UPLATNĚNÍ POZNATKŮ A INOVACÍ ZE SOUTĚŽE STAVBA ROKU s možností vaší prezentace

Poznatky, zkušenosti pro podporu malých a středních stavebních podniků. Na konferenci vystoupí jednotliví porotci, kteří navštívili posuzované stavby, odborní experti, kteří posuzované stavby podrobně hodnotili z hlediska svého profesního pohledu a členové realizačních týmů jednotlivých staveb: projektanti, investoři a dodavatelé, případně výrobci produktů užitých na posuzovaných stavbách.

Více informací

Zavřít

Jak rozjet vlastní podnikání

Přednáška od mladého podnikatelem, který rozjel se svým společníkem svůj vlastní startup. Poví studentům osobní příběh, jak vznikl nápad, jaké překážky stály na cestě, jaká byla podpora okolí. Zároveň se studenti dozví, jak Michal dnes žije, jaká je náplň jeho volného času, jeho koníčky. Studentům odpoví na veškeré otázky ohledně podnikání, které je budou zajímat.

Více informací

Zavřít

Jak využít dotační příležitosti OP PIK – cesta od žadatele k úspěšnému příjemci podpory

Seminář zaměřený na úskalí administrace projektů Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost s důrazem na nejčastější chyby a nečekané situace. Na programu je předprojektová příprava, aplikace MS2014+, projektový cyklus, změnová řízení a stručný přehled v oblasti výběru dodavatele, žádosti o platbu a monitoringu projektu.

Více informací

Zavřít

Jak vybudovat úspěšný startup!

Určeno pro ty, kteří srší nápady na projekty, avšak neví, do kterého se pustit. Jejich tolik, co by chtěli rozjet. Který je ten pravý? Jsme tu i pro ty, kteří zatím svůj nápad nemají a chtějí nalézt cesty, jak k němu dospět. Během čtyřhodinového workshopu se dozvíte detailně krok po kroku, jak nastavit své podnikání od nápadu k úspěchu.

Více informací

Zavřít

Desátý franchisový večer s Bageterie Boulevard

Česká asociace franchisingu ve spolupráci se svým členem, Bageterie Boulevard, pořádá již desátý franchisový večer pro členy i nečleny Asociace. Jedná se o neformální setkání, kterého se účastní zájemci buď přímo o daný koncept nebo si chtějí jen vyměnit zkušenosti z tohoto prostředí. Bageterie Boulevard je rychlé občerstvení pro náročné a v dnešním uspěchaném světě nabízí výjimečný chuťový zážitek, na který se nečeká dlouho a člověk si ho vychutná doslova všemi smysly.

Více informací

Zavřít

Aktuální výzvy v OP PIK pro malé, střední i velké firmy

Seminář představí dotační příležitosti z Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost. Akci pořádá Agentura pro podnikání a inovace spolu se Svazem průmyslu a dopravy v Brně. Prezentace jednotlivých programů budou doplněny dotazy účastníků.

Více informací

Zavřít

Konzultační den API, CzechInvest a CzechTrade – České Budějovice

Regionální kancelář Agentury pro podnikání a inovace a Regionální kancelář Agentury CzechInvest si Vás dovolují pozvat na konzultační den, jehož cílem jsou individuální konzultace podnikatelských záměrů v rámci podpory pro začínající i stávající podnikatele, programů z OP Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost (OP PIK) či konzultace k podpoře exportu a služeb CzechInvestu.

Více informací

Zavřít

Podpora exportu a růstu firem s využitím práv průmyslového vlastnictví

 • Ministerstvo průmyslu a obchodu, Úřad průmyslového vlastnictví a Asociací malých a středních podniků a živnostníků ČR
 • 13. 11. 2018 - 10:00 hod.
 • Ministerstvo průmyslu a obchodu

Přemýšlíte o možnostech patentové ochrany pro Vaše výrobky, případně o rozšíření Vaší obchodní činnosti za hranice ČR a rádi byste se v této souvislosti dozvěděli něco více? Využíváte inovativní a technicky originální řešení? Zajímá Vás, jak uspět na světových trzích s patentovou ochranou? Pokud ano, tak právě pro Vás je určen další ze série seminářů pro podnikatele na téma podpora exportu s využitím práv duševního vlastnictví, který pořádá MPO ve spolupráci s Úřadem průmyslového vlastnictví a Asociací malých a středních podniků a živnostníků ČR. Cílem semináře je poskytnout informace zejména o zkušenostech předních českých inovačních firem s patentovou ochranou na exportních trzích a rovněž informovat o výhodách a možných rizicích patentových systémů. Seminář také odkryje proexportní příležitosti spojené s patentovou ochranou, zejména pro malé a střední podniky. Zájemci o účast na semináři se mohou hlásit do 2. listopadu 2018.

Více informací

Zavřít

Základy správné grafiky

Na semináři se dozvíte základní informace o problematice zadávání projektů a hlavně o tvorbě grafiky – jak zvolit barvy, správné písmo, na co si dát pozor při navrhování tiskovin, jaké jsou technologie tisku, grafické formáty, na co si dát pozor při zpracovávání podkladů. Věnovat se budeme i důležité součásti grafiky – typografii.

Více informací

Zavřít

Workshop Sketchnotes

Děláte si při schůzkách, přednáškách a prezentacích jen textové poznámky? Pak nevyužíváte potenciál svého mozku naplno. Přijďte se naučit základní techniky skicovaných poznámek. Ty vám pomohou například lépe zmapovat nějakou oblast, najít souvislosti nebo se jen cítit lépe, až budete mít příště kreslit lidské postavičky.

Více informací

Zavřít

ZLINTECH - ZLÍN IN TECHNOLOGY

 • Technologické inovační centrum
 • 14. 11. 2018 - 09:00 hod.
 • Hotel Baltaci Atrium*****, Zlín

Koonference zaměřená na nejnovější technologické trendy, robotiku, umělou inteligenci, digitalizaci nebo průmysl 4.0. Konferenci pořádá Technologické inovační centrum s. r. o. a představí se zde špičkoví experti z oborů, které mění současnou podobu průmyslu, podnikání i našeho života. Odborné přednášky obohatí doprovodný program plný nejnovějších technologických vychytávek, robotů, 3D vizualizací nebo například virtuálních vitrín.

Více informací

Zavřít

StartUp Weekend Ostrava

V jedinečném prostředí kreativní dílny a laboratoře propojíme nápadité a podnikavé kreativce napříč obory. Markeťáci, ajťáci, designéři, ale i studenti, účetní nebo produkťáci - hlásit se může takřka kdokoli. Za jediný víkend pak vytvoříte týmy, které mají jediný úkol. Z prostého nápadu vytvořit koncept a navrhnout životaschopný business model.

Více informací

Zavřít

Cena hejtmanky za společenskou odpovědnost

 • Jihočeská agentura pro podporu inovačního podnikání
 • 15. 11. 2018 - 09:00 hod.
 • Krajský úřad Jihočeského kraje

Jihočeský kraj ve spolupráci s JAIP, JHK a Radou kvality ČR připravuje vyhlášení 1. ročníku „Ceny hejtmanky Jihočeského kraje za společenskou odpovědnost“. Cílem je představit a ocenit organizace působící v Jihočeském kraji za jejich společensky odpovědné aktivity a za přínos pro život v regionu. Cena hejtmanky Jihočeského kraje je určena organizacím podnikatelského sektoru, veřejného sektoru (NNO, vzdělávací instituce a další), ale i organizacím územní samosprávy (města a obce). Cenu vyhlašuje Jihočeský kraj, uchazeči se do soutěže přihlašují prostřednictvím jednoduchého sebehodnotícího dotazníku.

Více informací

Zavřít

Životní příběhy úspěšných českých Vietnamek v ČR

 • Asociace mladých vietnamských podnikatelů
 • 14. 11. 2018 - 19:00 hod.
 • Prague Startup Market

Představujeme vám nový koncept z dílny AYVE: AYVE Talkshow! Historicky první akce svého druhu v ČR konající se pod záštitou celorepublikové akce na podporu podnikání v ČR, kde si v jeden den, na jednom místě, můžete poslechnout životní cesty 3 úspěšných vietnamek v ČR. Jakými překážky si musely projít? Čemu vděčí za svůj úspěch?

Více informací

Zavřít

Digitální snídaně v Praze

Digitální snídaně je dopolední dvouhodinové setkání, na kterém lektoři z naší firmy Digiskills předvedou práci s novými technologiemi, nástroji a aplikacemi, které lidem můžou usnadnit jejich každodenní práci. Od klávesových zkratek, přes projektové nástroje až po tipy na vychytávky na nejrůznějších webových stránkách nebo přímo ve vašem telefonu. Zkrátka vše, co člověk potřebuje, aby byl v dnešní době efektivní a opravdu produktivní.

Více informací

Zavřít

Digitální snídaně v Brno

Digitální snídaně je dopolední dvouhodinové setkání, na kterém lektoři z naší firmy Digiskills předvedou práci s novými technologiemi, nástroji a aplikacemi, které lidem můžou usnadnit jejich každodenní práci. Od klávesových zkratek, přes projektové nástroje až po tipy na vychytávky na nejrůznějších webových stránkách nebo přímo ve vašem telefonu. Zkrátka vše, co člověk potřebuje, aby byl v dnešní době efektivní a opravdu produktivní.

Více informací

Zavřít

Vzděláváním k podnikavosti

EduFórum je podhoubím inovací ve vzdělávání v České republice. Mapujeme inovativní vzdělávací projekty a pořádáme společná setkání, kde své myšlenky a výsledky tyto projekty prezentují. Vzájemně sdílíme inspiraci, know-how i kontakty. Setkání jsou otevřená všem, kdo se zajímají, co je v této oblasti nového. Vzdělávání je záležitostí všech a je velmi pestré – zajímá nás vše: formální, neformální, firemní i zájmové. V aktuálním tématu „Vzděláváním k podnikavosti“ se představí projekty z oblasti vzdělávání, které si vzali za své k podnikavosti inspirovat nejen studenty, ale i školy a firmy, které jim svou praxí v tomto mohou velmi pomoci.

Více informací

Zavřít

Networkingový oběd s Cristinou Muntean

Networkingový oběd s názvem "Setkání u oběda s Cristinou Muntean". Cristina Muntean je odbornice na strategickou komunikaci a osobnostní rozvoj. Networkingový oběd, na kterém se scházejí hlavně ženy podnikatelky a jehož hlavní hostkou bude Cristina Muntean, odbornice na strategickou komunikaci a osobnostní rozvoj.

Více informací

Zavřít

Den s profíky

 • Krajská hospodářská komora jižní Moravy
 • 12. 11. 2018 - 15:00 hod.
 • Impact Hub Brno

Na Dni s profíky se prezentují podnikatelské záměry start-upů vznikajících v rámci akceleračního programu Playpark Brno s Podnikni to. Akce se koná v prostorách Impact Hubu Brno za účasti odborníků na podporu a rozvoj začínajícího podnikání, start-upů.

Více informací

Zavřít

Průmysl 4.0 jako příležitost pro firmy

Jaký potenciál skrývá průmysl 4.0? Jak tento trend správně uchopit a využít pro růst firmy, prozradí zástupci firem s bohatou praxí.

Více informací

Zavřít

Silver partner

Ve spolupráci s

Hlavní mediální partner

Mediální partneři